התקשרו עכשיו

הסעות אוטובוסים

בטיחות בהסעות אוטובוסים לבית הספר

מדוע חשוב לשמור על בטיחות באוטובוסים ובמיוחד בהסעות תלמידים?
מדי בוקר מאות אלפי הורים ברחבי הארץ נפרדים לשלום מילדיהם בחיבוק, בנשיקה ועם סנדביצ'ים, ושולחים אותם לבית הספר באוטובוסים של חברת הסעות שנשכרה מטעם הרשות המקומית או המועצה האזורית. אך כמה מבין כל ההורים הללו יכולים להיות בטוחים שהחברה אכן עושה כל שביכולתה כדי להבטיח את שלומם ובטיחותם של ילדיהם? מעטים הם ההורים שמודעים לכל החוקים והתקנות בתחום הסעות אוטובוסים והסעות התלמידים. ולשם כך נועד המאמר הבא. כדי שגם אתם תוכלו לוודא שילדיכם עולים על האוטובוס שיביא אותם בבטחה לבית הספר ובחזרה הביתה.

מחפשים הסעות אוטובוסים? מסיעי כל גיל יעניקו לכם נסיעה נעימה ובטוחה!
צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם 072-3255671

עקרונות הבטיחות בהסעת ילדים ותלמידים

לכאורה, כל שירות הסעות, לכל קהל יעד, חייב לעמוד בתקנות בטיחות, וכל הרכבים חייבים להיות תקינים ובטיחותיים, לא משנה מי נוסע בהם. עובדה זו אכן נכונה, אולם כשמדובר בהסעת ילדים ותלמידים, הקריטריונים הם נוקשים יותר. אם גם אתם מעוניינים לוודא שילדיכם נוסעים באוטובוסים בטיחותיים, בדקו את הפרמטרים הבאים:.

  • רישיון להסעת תלמידים – כל חברת הסעות אוטובוסים זקוקה לרישיונות. אולם חברה המסיעה תלמידים למוסדות חינוך וילדים לקייטנות ולשאר פעילויות חייבת לקבל לכך רישיון ייעודי. הרישיון ניתן גם לכל הרכב וגם לנהגים.
  • שנתון האוטובוס – עוד פרמטר שמבדיל את הסעות הילדים מכל השאר הוא נושא הגבלת השנתון. על-פי חוק, מותר להסיע ילדים באוטובוסים בני 10 שנים לכל היותר. כך למשל, בשנת 2012 מותר להסיע ילדים באוטובוסים שיוצרו לכל המאוחר בשנת 2002.
  • עמידה בביקורות של קצין בטיחות בתעבורה – פרמטר זה נכון לכל רכב הסעות עבור כל קהל יעד, אבל חשוב שבעתיים כשמדובר באוטובוס המסיע ילדים. החוק קובע כי יש לערוך בדיקות תקופתיות לכל רכב על-ידי קצין בטיחות בתעבורה, כדי לוודא את תקינותו במגוון היבטים: תקינות מערכת הבלמים, האורות, המושבים, חגורות הבטיחות ועוד. רכב שנמצאו בו ליקויים לא יכול לעלות על הכביש עד שאלו יתוקנו.
  • סימון האוטובוס – אוטובוסים ורכבים אחרים המסיעים תלמידים חייבים להיות מצוידים בשלט מקדימה ומאחור, המציין כי מדובר בהסעת ילדים.

למידע נוסף על הסעות תלמידים לחצו כאן

  • מספר הנוסעים – בניגוד לאוטובוסים ציבוריים, באלו המסיעים תלמידים אסור להעלות נוסעים בעמידה. לכל ילד חייב להיות מקום ישיבה, וכל הילדים חייבים להיות חגורים בחגורות בטיחות.
  • העלאת והורדת נוסעים – נהגים חייבים להעלות ולהוריד את הנוסעים אך ורק מהדלת הקדמית הימנית. ובכל פעם שדלתות האוטובוס נפתחות, על הנהג להפעיל את פנסי האיתות, כדי להתריע לנהגים אחרים שילדים קטנים עלולים להתפרץ לכביש, גם אם הם אינם רואים אותם (בגלל קומתם הנמוכה). כמו כן, הנהג חייב להמתין עד שכל הילדים ישלימו את ירידתם מהאוטובוס ויתרחקו מנתיב נסיעתו, ורק אז להמשיך במסלול הנסיעה.
  • ליווי מבוגר – בהסעת תלמידים, ובמיוחד כשמדובר בילדים קטנים, חשוב שתהיה נוכחות של מלווה מבוגר מלבד נהג האוטובוס. תפקיד המלווה הוא לדאוג שכל התלמידים חגורים, למנוע מקרי אלימות בין ילדים ולהבטיח שהנסיעה תתנהל על מי מנוחות ומבלי שהילדים יפריעו לנהג ויסיחו את דעתו מן הכביש.
  • סריקת הרכב – בתום כל נסיעה, חובתו של הנהג לסרוק את הרכב ולוודא שאף ילד לא נרדם או נשכח בו.


מסיעי כל גיל מסיעה תלמידים וילדים לכל חלקי הארץ, ומקפידה לעמוד בכל תקנות הבטיחות המחייבות לפרטים נוספים – צרו עמנו קשר 072-3255671

אוטובוס הסעות
צרו קשר
דילוג לתוכן