7 דרכים אלטרנטיביות להגיע ליעד

 
נסיעה ליעד ברכב היא לא האפשרות היחידה שעומדת לרשותנו. יש דרכים נוספות בהן ניתן להשתמש, בכפוף כמובן למגבלות תקציב, זמן או נסיבות:

 1. הליכה ברגל
  רוב האנשים מעדיפים לוותר על פעילות גופנית לטובת שימוש במכשירי חשמל או תחבורה, כאשר בפועל יש לכך השלכות בריאותיות שליליות רבות. הליכה ברגל תורמת לחיזוק השרירים, מעודדת אתפעילות הלב, ומאפשרת שמירה על משקל גוף תקין. כל עוד אפשר להגיע אל היעד ברגל, עדיף לעשות זאת מאשר לנסוע ברכב הפרטי או לבזבז כסף על תחבורה ציבורית. הליכה ברגלהיא הפתרון העתיק והותיק ביותר לכל בעיות התחבורה שלנו.

 2. שחייה
  יש ערים רבות בארץ אליהן ניתן להגיע באמצעות שחייה. אם יש לכם את הכושר המתאים ואת הסבלנות הנדרשת, נסו לצאת מחופי תל אביב כדי לבקר ביפו, בבת ים או אפילו באשדוד. שחייה כזו תבטיח כושר גופני גבוה, ואפילו תחטב את גופכם.

 3. כדור פורח
  באופן מפתיע, דווקא בעבר נהוג היה להשתמש בכדור פורח בתדירות גבוהה מזו לה אנו רגילים כיום. כדור פורח הוא למעשה כלי טיס המורכב מבלון גדול, מלא אוויר חם או גז, המחובר לתא לצורך נשיאת נוסעים או מטען. הפעלת כדור פורח דורשת לא מעט מיומנות, ויש צורך בשמירה על כלליהבטיחות על מנת להגיע אל היעד בשלום.

 4. צניחה חופשית
  חובבי אקסטרים תמידיעדיפו להגיע אל היעד בצניחה חופשית מאשר דרך הקרקע. הצניחה מתחילה מטיסה בשמי הארץ, התמקמות מעל יעד מסוים וקפיצה מגובה של קילומטרים. את הצניחה ניתן לבצע בליווי מדריך או באופן עצמאי ולאחר קורס מיוחד.

 5. אופנוע ים אוסירה
  מי שרוצה לנצל אתדרכי התחבורה הימיות אך עדיין להימנע מפעילות גופנית יכול לעלות על אופנוע ים אוסירה. כלי תחבורה אלו אטרקטיביים בכל הגילאים, הם מסוגלים להגיע למהירויות גבוהות,ויש להם יכולת ניידות מרשימה.

 6. אופניים
  אופניים הם כלי תחבורה החוזר לאחרונה אל מרכז הבמה בשל שיקולי איכות הסביבה והצורך בחיסכון בדלק.זהו כלי יבשתי בעל שני גלגלים, וניתן להניע אותו בכוח פיזי או באמצעות מנוע עזר.אופניים נרשמו כפטנט כבר בשנת 1819, אך מאז התפתחו אלפי דגמים שונים בעלי עיצוב,תנוחה וצורות הנעה משתנות.

 7. סקייטבורד
  מי שגר במקומותמישוריים יכול לנצל את התכונות המועילות של הסקייטבורד. זהו לוח עץ רב שכבתי המחובר לשני זוגות של צירים וגלגלים. בעברית קוראים לו "גלגשת" בשל העובדה שהוא מדמה גלישה, אך מבוסס על שימוש בגלגלים, וברחבי העולם משתמשים בו לעיתים קרובות לצורך הגעה אל יעדים שונים. רכיבה על סקייטבורד דורשת צבירת מיומנותוניסיון, ולפחות בשלבים הראשונים צפויים המשתמשים ליפול לא מעט פעמים. בנוסף, אדם הרוכבעל סקייטבורד יכול לבצע איתו פעלולים מרשימים.
 
הכירו את הכבישים המסוכנים בעולם