מכוניות מפורסמות שכולם מכירים

 
 
יש רכבים בלתי נשכחים שהצליחו להשאיר חותם על התרבות המערבית. רכבים אלו לא מתאפיינים רק בצורה מיוחדת או בעיצוב יוצא דופן, אלא לעיתים בשילוב בין תכונות מקוריות ויצירתיות. את הרכבים ניתן למצוא בסרטים, בסדרות טלוויזיה ובספרים. הם משפיעים על האופן בו חברות רכב בוחרות לייצר דגמים חדשים, אך הם בעיקר מסעירים את הדמיון שלחובבי נהיגה והגה.
 
 
 
מכוניות מפורסמות שכולם מכירים
 
 
 
 

הנה דוגמא לכמה מכוניות מפורסמות שכולם מכירים:

 
 1. בינבה
  בראש רשימתה מכוניות המפורסמות עומדת בגאון בינבה. הסדרה "היי! בינבה" עוררה הדיםבשנות ה-80 של המאה הקודמת, כאשר עד היום אפשר לראות לא מעט מבוגרים המסובבים את מבטם ברחוב אחר מכוניות דומות. בינבה היא מכונית צהובה קטנה ומדברת, שהגיעה מתוךביצה מוזרה במשחטת רכב. בינבה עוזרת לנער הצעיר בובי בשורה ארוכה של הרפתקאות,שעליהן רובנו יכולים רק לחלום.

 2. מיסטר בין
  המכונית של מיסטר בין היא חלק בלתי נפרד מאחת הדמויות הבריטיות המיתולוגיות ביותר. כמעט בכל פרק בסדרה הופיעה המכונית של מיסטר בין, וקיבלה תפקיד משמעותי. היא סימלה אתה שלומיאליות של מיסטר בין, ואת האופן המיוחד בו הוא בוחר לפתור בעיות. המכונית של מיסטר בין היא אולי לא הכי גדולה, מהירה או משוכללת, אבל היא ללא ספק הכי מצחיקה.

 3. דלוריאן 12-DMC
  בניגוד לרכבים אחרים ברשימה עד כה, דלוריאן 12-DMC היא מכונית ספורט לגיטימית לכל דבר ועניין. המכונית יוצרה בצפון אירלנד על ידי חברת דלוריאן והוצגה כמכונת זמן בסדרת הסרטים "בחזרה לעתיד". הדגם הראשוני הגיע לאוויר העולם במרץ 1976, אולם הייצור הרשמי החל רק בשנת 1981. ההערכה הכללית היא שהיום יש 6,500 מכוניות פעילות מן הסוג הזה.

 4. באטמוביל
  חלומו הרטוב של כלנער הוא לנהוג על הבאטמוביל אל עבר הרקיע החשוך של מנהטן. באטמוביל היא רכושו הבלעדי של באטמן ולמרות שמדובר על מכונית דמיונית, לא מעט בעלי ממון ומשאבים ניסו לחקות את העיצוב שלה. לבאטמוביל יש דגמים שונים ופופולאריים, לרבות מכונית ספורט דמוית עטלף ואפילו טנק.

 5. צ'יטי צ'יטי בנגבנג
  יש גם מכוניות קלאסיות שהצליחו להיכנס לפנתיאון. "צ'יטי צ'יטי בנג בנג: המכונית המופלאה" הוא שמו של ספר ילדים שנכתב על ידי הסופר המפורסם איאן פלמינג.המכונית המשופצת מסוגלת לשוט ולעוף, ובשנת 1969 היה הסרט בו השתתפה מועמד לפרס אוסקר עבור שיר הנושא.

לסיכום, לכל אחד יש מכונית מפורסמת המלווה אותו מדי יום במציאות האפורה. מכוניות אלו הן חלק מהתרבות,ולכן יש להן מעמד ראוי להערכה. הדבר החשוב הוא להכיר בעובדה שאי אפשר באמת לנסוע על המכוניות הללו. הדבר הקרוב ביותר לנהיגה על באטמוביל או לחוויה משותפת עם בינבה היה וימשיך להיות צפייה בסרט או סדרה המבוססים על המכוניות.