הכירו את הכבישים המסוכנים בעולם

 
כל חובב נהיגה רוצה לחוות לפחות פעם אחת את התחושה של נסיעה במהירות מופרזת, על פני כביש מפותל המציב אתגר וסיפוק. עם זאת, יש כבישים מסוכנים עליהם מאוד לא מומלץ לנסות חוויות חדשות:

 1. בוליביה – דרךהמוות מקבלת משמעות חדשה
  מקום שנקרא"דרך המוות" לא באמת יכול לבשר טובות עבור חולי הגה. הכביש הזה נחשב למסוכן ולמפורסם ביותר בעולם, בין היתר בגלל העובדה שהוא נמצא בצפון יונגס, ובדרך המובילה בין לה פאס לעיר קוריוקו. הכביש נבנה בשנות ה-30 של המאה הקודמת ואורכו 64 ק"מ בלבד, אך כל קילומטר נראה כמו נצח. על הכביש הזה נערכות תאונות קטלניות כמעט מדי שבוע, בהן מעורבים לא רק תיירים אלא גם תושבים מקומיים. הוא נטול גדר בטיחות, יש תהומות של מאות מטרים הפעורים בחלקים נרחבים שלו, ובמרבית חלקיו הרוחב לא עולה על 3 מטרים בודדים.

 2. הודו – יש הרפתקאות שאפשר לעבור רק עם הגה ביד
  הודו היא יעד תיירות פופולארי עבור מטיילים מכל רחבי העולם. בנוסף, מי שרוצה לראות מקרוב איךנראה כביש מסוכן אמיתי מוזמן להגיע אל איזור הצפון, ולהתמקד בדרך המחברת בין מנאלילבין לה. זהו כביש צר באורך 470 ק"מ עם תנועה חד סטרית קטלנית. הכביש עוברבין היתר במעברי ההרים הגבוהים בעולם, הוא מתחיל בגובה של 3,200 מטר והוא מתפתל בין תהומות עד שהוא מגיע לגובה עצום של 4,800 מטר. מיותר לציין, שאין במקום אף גדר בטיחות, אך לא צריך להיות מופתעים ממפולות סלעים, שלגים וגשמים כמעט כל השנה.

 3. איטליה – 48 פניות חדות של 180 מעלות
  רכס האלפים הוא יעד נחשק למי שאוהב לראות את נפלאות הטבע. מנגד, חשוב לזכור, כי מדובר על איזור מסוכןמאוד לנהיגה. מעבר ההרים הסלול הגבוה ביותר באלפים המזרחים נקרא "מעבר סטלביו", והוא נמצא בחלק האיטלקי של האיזור. בסמוך לגבול עם שוויץ אפשרלהתנסות בכביש מפותל, הכולל 48 פניות של 180 מעלות אחת אחרי השנייה.

 4. נורבגיה – הפיורדים מחזירים מאבק
  גם הפיורדים בנורבגיה מציבים אתגר לא פשוט עבור מי שבוחר משום מה להגיע אל האיזור עם רכב פרטי.מערכת התחבורה כוללת רצף של כבישים צרים ומתפתלים בלי אף נקודת עקיפה נורמלית. אפשר להתעודד בעובדה שהכביש מתוחזק ברמה גבוהה מאוד, אך יש מפולות סלעים שעלולות לסבך את המצב.

 5. רוסיה – תנאי מזג אוויר קיצוניים
  הכביש המהיר לנהג בסיביר נמתח לאורך 900 קילומטרים ומציע נהיגה בתנאי מזג אוויר קיצוניים במיוחד.זהו כביש הכולל חלקים בוציים, בלתי סלולים, קרח, שלג כבד וגם זרם בלתי פוסק של מים במהלך הקיץ. נהיגה בכביש הזה דורשת רכב מתאים וגם היכרות עם החוק הרוסי, שאינו בוחל באמצעי אכיפה וענישה.
 
הכירו את הכבישים המסוכנים בעולם